Wszystkie kategorie

Jesteś tutaj: Strona główna>Newsy

Media

O procesie nawijania monofilamentu z włókna węglowego

Odwiedzin:183 Autor: Czas publikacji: 2022-04-22 Pochodzenie:

          Przewaga procesu nawijania nad innymi procesami w obróbce kształtek polega na założeniu zachowania ciągłości włókien.

Zapewnić wystarczające obciążenie wstępne, aby żywica mogła lepiej wnikać (unikając defektów spowodowanych przez pęcherzyki powietrza, które mogą powstawać między warstwami).

       Poprzez dogłębne badanie układu materiału kompozytowego, staranne zaprojektowanie programu nawijania, dokładną kontrolę kąta nawijania, wybór odpowiednich włókien węglowych i precyzyjną kontrolę szeregu elementów procesu, takich jak pełne dalsze testy produktu, wykonane łączniki rur przez nawijanie, zwłaszcza kształtki o specjalnych kształtach, mają coraz więcej tendencji do zastąpienia rur metalowych przy wielu okazjach.

1

        Rury o wysokiej zawartości włókna węglowego oferują niższą wagę i wyższą ogólną wydajność. Po połączeniu z innymi procesami / urządzeniami nasz przyszły proces nawijania może nawet wytwarzać kolanka, dwuteowniki itp., Które mają szerokie perspektywy w dziedzinie przemysłu.

1. Uzwojenie mokre

         Ta metoda polega głównie na dokładnej infiltracji kabla z włókna węglowego w żywicy, a następnie ciągłym nawijaniu go na stalową formę rdzeniową rury z włókna węglowego poprzez kontrolowanie naprężenia. Ta metoda jest głównym sposobem wytwarzania rur z włókna węglowego. Główne zalety to: ekonomiczny proces, który może skutecznie obniżyć koszty produkcji; wewnętrzny efekt uszczelnienia produktu jest dobry, a powietrze wewnętrzne jest wyciskane, znacznie zmniejsza porowatość produktu; układ włókien węglowych jest zrównoważony i płaski; dzięki smarowaniu żywicą zużycie włókna węglowego można zmniejszyć podczas procesu produkcyjnego, a prędkość produkcji jest szybka. Wady są następujące: istnieje pewna strata surowców żywicznych; trudno jest kontrolować jakość i dokładność produktu; zmywalność matrycy jest niska.

2. Suche uzwojenie

        Głównym surowcem do produkcji rur z włókna węglowego przez nawijanie na sucho jest przędza prepreg z włókna węglowego, a surowce są podgrzewane na maszynie do nawijania. Po zmiękczeniu i lepkości nawija się na trzpień. Produkcja prepregu pozwala na precyzyjną kontrolę receptury,

Dlatego jakość i stabilność wytwarzanych produktów jest łatwiejsza do kontrolowania. Ta metoda produkcji jest bardziej wydajna. A środowisko produkcyjne jest czyste i higieniczne, jakość produktu jest stosunkowo wyższa, ale koszt jest lepszy, a ścinanie między warstwami włókien jest niskie.

Jak układana jest przędza?

        Wszystkie rury z włókna węglowego są precyzyjnie nawijane pojedynczą przędzą przez automatyczną maszynę do nawijania za pomocą zaprogramowanego programu komputerowego. Każdemu typowi rury odpowiada odrębny program układania przędzy, który precyzyjnie nawija włókno węglowe pod różnymi kątami. Jednocześnie , naprężenie przędzy i inne odpowiednie parametry współdziałają, aby uzyskać wymaganą krzywą zginania produktu. Tylko precyzyjne rozwiązanie nawijania przędzy pod kątem z napięciem wstępnym zapewnionym przez proces nawijania może doskonale rozwiązać problem rury. Największy problem momentu obrotowego w aplikacji.


Gorące kategorie

zostaw wiadomość
czat online

Witaj, zostaw tutaj swoje imię i adres e-mail przed czatem online, abyśmy nie przegapili Twojej wiadomości i skontaktowali się z Tobą płynnie.