Wszystkie kategorie

Jesteś tutaj: Strona główna>Newsy

Media

Różnica między owiniętą rolką a pultrudowaną rurą z włókna węglowego

Odwiedzin:813 Autor: Linda Czas publikacji: 2022-07-19 Pochodzenie:

         Zwinięta rura z włókna węglowego prepreg i pultrudowana rura z włókna węglowego to dwie popularne formy procesu rury z włókna węglowego, a dwie rury z włókna węglowego mają pewne różnice w wydajności gotowego produktu i praktycznym zastosowaniu.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异4

Zwinięta rura z włókna węglowego Prepreg:

        Zwinięta rura z włókna węglowego prepreg jest wykonana przy użyciu skośnego prepregu z włókna węglowego lub jednokierunkowej warstwy prepregu przez nawinięcie warstwy na metalowym trzpieniu, a następnie utwardzanie w wysokiej temperaturze. W tym procesie kontrola jakości rury odbywa się głównie w dwóch aspektach: po pierwsze, aby upewnić się, że rozmiar metalowego trzpienia musi być dokładny i odpowiedni, ponieważ prepreg z włókna węglowego jest nawinięty na zewnątrz trzpienia, oraz zewnętrzna średnica samego trzpienia musi być taka sama jak średnica trzpienia. Wewnętrzna średnica wyprodukowanej rurki z włókna węglowego jest dopasowana; drugim jest staranne zaprojektowanie schematu ułożenia kompozytowego prepregu z włókna węglowego. Liczba warstw i grubość prepregu z włókna węglowego nawiniętego na trzpień określa zewnętrzną średnicę rury z włókna węglowego. Włókna prepregu z włókna węglowego są zorientowane na osi 0° (długość rury w dół) i osi 90° (wokół obwodu rury), te ułożenia dodają rurce tzw. podatne na siły zgniatające lub rozrywające Wpływ jednokierunkowego prepregu na oś 0° może przede wszystkim poprawić sztywność wzdłużną rury.

          Ponieważ schemat układania ma bezpośredni wpływ na specyficzne właściwości rury, konieczne jest dostosowanie parametrów gotowej rury z włókna węglowego poprzez zmianę laminacji prepregu z włókna węglowego lub naprzemiennego kierunku jednokierunkowego prepregu z włókna węglowego, aby lepiej spełniał wymagania aplikacji. Na przykład rura zastosowana w wale napędowym musi wytrzymać siły skręcające, więc jednokierunkowa taśma z włókna węglowego może być ułożona poza osią, aby lepiej radzić sobie z tymi siłami skrętnymi w taki sposób, aby ± 45°.

          Rury z włókna węglowego wykonane z nawijanego prepregu idealnie nadają się do podtrzymywania sprzętu wymagającego dużej sztywności zginania i lekkich zastosowań, takiego jak zautomatyzowane rolki mechaniczne, ramiona robotów, tyczki teleskopowe sprzętu i komponenty dronów. Ponadto rury te mogą być wykonane z materiałów z włókna węglowego o wysokim i bardzo wysokim module sprężystości zgodnie z ich potrzebami, a do pokrycia można również wybrać specjalne tkaniny zewnętrzne.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异2

Pultrudowana rura z włókna węglowego:

          Pultruzja polega na nasyceniu wiązek włókien węglowych żywicą i przepuszczeniu ich przez formę o określonym profilu wnęki wewnętrznej. Przestrzeń między osią centralną a formą określi grubość ścianki rury z włókna węglowego, a następnie wykona ją szybko przez ogrzewanie mikrofalowe. Jest to proces wchodzenia w stan żelowania w celu utwardzenia i formowania.

         Ponieważ ta technologia może realizować automatyczne ciągłe formowanie, wysoką wydajność przetwarzania i niskie koszty pracy, ale może uzyskiwać produkty dobrej jakości, wyjątkowo niskiej porowatości wewnętrznej i precyzyjnych wymiarach, więc pultrudowana rura z włókna węglowego jest obecną metodą wytwarzania ciągłych profili kompozytowych z włókna węglowego. Porównaj opłacalne metody. Ta technologia jest szczególnie odpowiednia do formowania części o określonym kształcie przekroju poprzecznego i wymagających bardzo prostej długości w kierunku wzdłużnym.

         Teoretycznie proces produkcji rur z włókna węglowego metodą pultrudowania może wytwarzać rury o niemal dowolnej długości, a transport gotowej rury jest często głównym ograniczeniem. Ale w rzeczywistości zastosowanie pultrudowanych rur z włókna węglowego jest również bardzo ograniczone. Ten proces formowania poprzez ciągłe ciągnienie ogranicza się do wytwarzania określonych produktów profilowanych, takich jak okrągłe, kwadratowe, dwuteowe. Rury itp. Podczas pultruzji, chociaż większość włókna węglowego rozciąga się wzdłuż kierunku rury, co może powodować dużą sztywność, rura z włókna węglowego wyprodukowana w tym procesie będzie wykazywać słabą wytrzymałość obwodową lub wytrzymałość poprzeczną w porównaniu z włóknem węglowym w zwojach. Ogólna wydajność rury jest zupełnie inna.


Gorące kategorie

zostaw wiadomość
czat online

Witaj, zostaw tutaj swoje imię i adres e-mail przed czatem online, abyśmy nie przegapili Twojej wiadomości i skontaktowali się z Tobą płynnie.