Wszystkie kategorie

Jesteś tutaj: Strona główna>Newsy

Media

Dlaczego włókno węglowe jest tak drogie, ulubiony materiał w świecie supersamochodów i wyścigów?

Odwiedzin:313 Autor: Linda Czas publikacji: 2022-04-15 Pochodzenie:

        Jeśli śledziłeś wiadomości o samochodach sportowych, powinieneś znać słowo włókno węglowe, ponieważ supersportowe samochody i sporty wyścigowe lubią wykorzystywać włókno węglowe jako materiał nadwozia. To prawie ulubieniec supersportów. O ile jest z tym powiązany, to musi być. To bardzo wysokiej klasy model. W innych dziedzinach również stosuje się włókno węglowe, więc czy wiesz, czym jest włókno węglowe i dlaczego jest tak popularne?

1

         „Ukochany” materiał do produkcji supersamochodów, włókno węglowe ma wiele zalet, ale jest tylko jedna wada, która utrudnia jego spopularyzowanie

W opinii wszystkich włókno węglowe wydaje się stosunkowo nowoczesnym materiałem. W rzeczywistości istnieje już od dłuższego czasu. Stosowano go w samochodach już w latach pięćdziesiątych XX wieku, a po raz pierwszy zastosowano go w modelu Chevroleta. Zawartość węgla w tym materiale jest bardzo wysoka, która może osiągnąć ponad 1950%, i jest włóknisty, dlatego nazywa się go włóknem węglowym.

3.webp

Korzyść:

         Włókno węglowe jest preferowane w samochodach sportowych ze względu na swoje liczne zalety. Na przykład jest bardzo lekki, a w porównaniu z tym samym materiałem metalowym jego waga jest znacznie niższa. Ponadto supersamochody i samochody wyścigowe dążą do uzyskania najwyższych osiągów. Aby obniżyć jakość, można powiedzieć, że wszystko jest zrobione. Dlatego, w oparciu o zapewnienie wytrzymałości, zmniejszenie ciężaru własnego stało się problemem dla inżynierów do zbadania. Na przykład na początku używano konstrukcji stalowych, a następnie wynaleziono stopy aluminiowo-tytanowe, a następnie opracowano włókna węglowe. Masa może sięgać około jednej trzeciej poprzednich, a osiągi samochodu zostały znacznie poprawione dzięki ciągłej redukcji masy.

          Chociaż włókno węglowe wydaje się kruche, w rzeczywistości jego wytrzymałość jest bardzo wysoka. W porównaniu z materiałami tej samej jakości, jego wytrzymałość jest kilkukrotnie większa, więc w oparciu o zapewnienie lekkości, po zderzeniu może również zmaksymalizować ochronę osób przebywających w kabinie. Zwłaszcza w samochodach sportowych zastosowanie tego materiału jest jeszcze bardziej wartościowe. Ponadto włókno węglowe nie jest metalem, prawie nie koroduje i nie zmieni się przez wiele lat, więc jest znacznie lepsze niż materiały metalowe, a także jest odporne na wysoką i niską temperaturę oraz ma bardzo długą żywotność żywotność, która może poprawić ekstremalne osiągi samochodu, może być również normalnie używana w ekstremalnych warunkach.

4.webp

niewystarczający:

          Chociaż włókno węglowe ma tak wiele zalet, nie jest idealne, a także ma kilka poważnych wad. Na przykład włókno węglowe jest materiałem o bardzo słabej plastyczności. Nie ma elastyczności i ciągliwości. W przeciwieństwie do metalu, można go naprawić po kolizji. Włókno węglowe zderzyło się, a pęknięcia trzeba było wymienić w całości. Dlatego koszty utrzymania po zderzeniu supersamochodu są bardzo wysokie. Ponieważ uszkodzenie jest niewielkie, cała skorupa do wymiany.

         To wyjaśnia, dlaczego włókno węglowe nie jest używane w zwykłych samochodach, ponieważ jest tak dobre. Głównym powodem jest to, że włókno węglowe jest trudne do wyprodukowania i drogie, a zwykłe samochody w ogóle się nie nadają. Jednak po ulepszeniu technologii włókna węglowego w przyszłości, być może my, zwykli ludzie, również będziemy mogli z niej korzystać.

Gorące kategorie

zostaw wiadomość
czat online

Witaj, zostaw tutaj swoje imię i adres e-mail przed czatem online, abyśmy nie przegapili Twojej wiadomości i skontaktowali się z Tobą płynnie.